Jak efektivně chytat na dipované boilies? Zde je pár základních postřehů a rad kaprařů přímo od vody. Tento druh boilies je určen především pro rychlé chytání (může být speciální zbraní při závodech s menší hodinovou dotací), ale lze ho použít jako nástrahu např. na revírech se zabahněným dnem. Důvodem je skutečnost, že nadipované boilies je prosyceno látkami ze speciálního dipu a tudíž nedovolí, aby nástraha přejímala nevábné pachy bahna, a naopak dipované boilies zanechává ve vodě silnou, atraktivní stopu delší čas.

Základem dipovaného boilies značky Handybaits (zde odkaz přímo na eshop na dipované boilies) je správný mix výrobních surovin s velkým zastoupením kvalitních rybích mouček. Svou strukturou se jedná o boilies, které se hodí k celoročnímu aktivnímu lovu. K dispozici je několik atraktivních příchutí, ze kterých si vybere každý kaprař.

Nastražení nástrahy je stejné jako u klasického boilies, doporučujeme k ještě lepšímu efektu použítí rozdrceného boilies v PVA punčoše či sáčku, zalité boosterem stejné příchutě jako nástraha. Vše potřebné, včetně hotových montáží, najdete zde (opět odkaz na eshop např. na bižuterii).